سوالات متداول

سوالات مربوط به سامانه مصاف

۱- مصاف چیست؟
سامانه جامع مشاوره صنعتی مصاف، شبکه ای از متخصصین صنعتی و دانشگاهی است که از طریق ارائه مشاوره حضوری و برگزاری دوره های آموزشی و نشست های تخصصی؛ راهکارهایی علمی، نوین و مؤثر را در جهت افزایش بهره‌وری و ارتقاء فناوری صنایع کوچک و متوسط ارائه می دهد. مصاف یک پنجره واحد برای پاسخگویی به تمام سوالات صنعتگران می باشد.
۲- مصاف چه خدماتی ارائه می دهد؟
ارائه مشاوره حضوری، برگزاری دوره های آموزشی عمومی و تخصصی، عارضه یابی و ارائه راهکار و برگزاری نشست های تخصصی معرفی فناوری های نوین عناوین اصلی خدمات مصاف می باشند.
۳- مصاف در چه حوزه هایی خدمات ارائه می دهد؟
به طور کلی صنعتگران تمامی حوزه های صنعتی و مدیریتی می توانند از خدمات مصاف استفاده نمایند، ولی از آنجا که هدف اصلی این سامانه، ارائه خدمات به شرکت های فعال در شهرک های صنعتی استان تهران می باشد، می توان حوزه های صنعتی شامل فلزی و ماشین سازی، کانی غیرفلزی، برق و الکترونیک، شیمیایی و پلاستیک، نساجی و پوشاک، سلولزی، صنایع غذایی و آشامیدنی و همچنین حوزه های مدیریتی شامل مدیریت منابع انسانی، مدیریت انرژی، امور حقوقی و قرادادها، امور مالی و حسابداری، امور بیمه مالیات و تامین اجتماعی، محیط زیست و مدیریت پسماند را نام برد.
۴- فرآیند ارائه خدمات در مصاف چگونه است؟
ابتدا متقاضیان استفاده از خدمات، می بایست درخواست خود را در سامانه ثبت نمایند. جهت ثبت درخواست به سه روش زیر می توان اقدام نمود:
• تماس با شماره ۶۶۴۸۳۳۴۴ در ساعات اداری
• ارسال پیامک به شماره ۳۰۰۰۵۷۳۰۰۱
• پر کردن فرم درخواست در سایت ICPT.ir
بعد از اینکه درخواست ثبت گردید، حداکثر طی مدت ۲۴ ساعت با متقاضی تماس حاصل خواهد شد و جزییات درخواست ثبت می گردد. در ادامه با توجه به نوع درخواست، طی کوتاه ترین زمان ممکن اقدامات لازم جهت برگزاری جلسه مشاوره و یا برگزاری دوره آموزشی و یا سایر خدمات صورت می پذیرد.
۵- چگونه می توان با مصاف همکاری نمود؟
رزومه کاری و شماره تماس خود را به آدرس ایمیل Info@ICPT.ir ارسال نمایید.
۶- هزینه استفاده از خدمات مصاف چقدر است؟
جلسات مشاوره حضوری در محل کلینیک صنعت و معدن دانشگاه امیرکبیر برگزار می گردند و برای هر جلسه یک ساعته، مبلغ ۱،۵۰۰،۰۰۰ ریال دریافت می گردد.
جلسه اول مشاوره، برای شرکت های فعال در شهرک های صنعتی تهران رایگان می باشد.
در صورتی که با درخواست متقاضی، جلسه مشاوره در محل کارخانه و یا شرکت برگزار شود، هزینه ایاب و ذهاب طبق دستورالعمل محاسبه و اخذ می گردد.
هزینه شرکت در دوره های آموزشی و نشست های تخصصی متفاوت بوده و در مورد هر کدام به طور جداگانه اطلاع رسانی می شود.

سوالات مربوط به شرکت شهرک های صنعتی

۱- صنایعی که می توانند در شهرکها مستقر شوند کدامند؟
در شهرکهای صنعتی عمومی تقریبا تمامی رشته های فعالیت صنعتی می توانند استقرار یابند. اما در شهرکهای صنعتی تخصصی فقط رشته های خاصی از فعالیتهای صنعتی امکان استقرار در آن را دارند.
۲- برای اجرای طرحهای صنعتی ، سازمان چه تسهیلاتی را پرداخت می کند؟
در حال حاضر پرداخت تسهیلات به طرحهای صنعتی توسط سیستم بانکی کشور صورت می گیرد و می‌بایست به بانکهای تجاری اعم از دولتی و خصوصی مراجعه نمود. درصورت تخصیص منابع و اعتبارات تبصره ای مراتب از طریق سازمانهای صنایع و معادن استانها به اطلاع متقاضیان خواهد رسید.
۳- آیا امکان خرید و فروش طرحها و واحدهای صنعتی در شهرکها وجود دارد؟
انتقال زمین صنعتی خام به غیر ، مجاز نمی باشد ولی اگر طرف قرارداد در زمین بنا احداث کرده باشد یا به بهره برداری رسیده باشد ، با مجوز شرکت شهرکهای صنعتی استان با رعایت مقررات مربوط می تواند نسبت به انتقال حقوق خود که در دفترچه قرارداد مشخص شده است به شخص ثالث اقدام نماید.
۴- آیا می توان در شهرکهای صنعتی فعالیت اقتصادی غیر صنعتی نظیر پرورش آبزیان ، طیور و کشاورزی و کشت و صنعت و … راه اندازی نمود؟
اگر بتوان از آنها به عنوان تولید صنعتی یاد نمود با تشخیص هیات مدیره شرکت شهرکهای صنعتی استان تخصیص زمین به طرح های مذکور بلا اشکال خواهد بود. ارائه خدمات صنعتی و هرگونه خدماتی اعم از مالی ، فنی ، علمی ، آموزشی ، اطلاع رسانی و … که برطرف کننده نیاز واحدهای صنعتی باشد با کسب مجوز قانونی از مراجع ذیصلاح بلا مانع می باشد.
۵- برای صنایع غذایی مجوز فعالیت داده میشود یا خیر؟ در صورت مثبت بودن شرایط واگذاری اعلام گردد.
جهت دریافت مجوز فعالیت می بایست به سازمان صنایع و معادن استان تهران (http://teh.mimt.gov.ir) مراجعه نمایید.
پس از اخذ مجوز فعالیت، امکان واگذاری زمین در شهرکهای پایتخت، پیشوا، سالاریه و خوارزمی مطابق ضوابط و مقررات محیا می باشد.
۶- در چه زمانی سند مالکیت زمین به نام متقاضی صادر می شود؟
در زمانی که طرف قرارداد پروانه ساختمان و پروانه بهره برداری خود را ارائه نماید و بدهکاریهای مالی خود را تسویه نماید ، انتقال قطعی مالکیت به نام او در دفاتر اسناد رسمی صورت می پذیرد.
۷- شهرکهای صنعتی تحت پوشش سازمان چه تفاوتهایی با دیگر شهرکها و نواحی صنعتی دارند؟
این شهرکهای صنعتی به تصویب هیات دولت رسیده اند و تحت نظارت دولت می باشند و از مقررات و سیاستهای حمایتی دولت تبعیت می نمایند. دفترچه های قرارداد تخصیص زمین در آنها در حکم اسناد رسمی می باشند. شهرکهای صنعتی مذکور در مواردی از حمایتهای مالی دولت نیز برخوردار می شوند.
Buy now